Рішення для аналізу широкого переліку залишкових кількостей пестицидів в харчовій продукції

Україна – один з найбільших виробників зернових та олійних культур не тільки Європі, а й у світі. Це не тільки приносить прибуток країні, але й накладає певні зобов’язання з підтримання репутації надійного та добросовісного постачальника. Одним з параметрів, що впливає на оцінку якості нашої продукції є вміст пестицидів.

Важко уявити сучасне агропромислове підприємство, що не використовує засоби захисту рослин. Це добре для отримання врожаю, але може нести загрозу здоров’ю людей, що вживають продукти сільського господарства в їжу. Згідно законодавства багатьох країн, вміст пестицидів в харчовій продукції регулюється на державному рівні, і вся продукція, що імпортується в ці країни повинна перевірятись на показники безпеки, серед яких є також і пестициди.
Згідно, наприклад, європейського законодавства (постанова ЄС 396/2005), у харчових продуктах регулюється вміст понад 600 пестицидів. Всього найменувань по світу більше 1000 і в кожної країни перелік пестицидів відрізняється.

Проаналізувати зразки на кожну існуючу групу пестицидів дуже важко, довго і економічно недоцільно. Сучасні лабораторії для первинного аналізу харчових продуктів використовують скринінгові методи, що базуються на методі хромато-мас-спектрометрії. Такі методи дозволяють за один аналіз визначати наявність чи відсутність сотень компонентів, і дуже економлять час лабораторії та заощаджують кошти підприємства.

Проводити скринінгові аналізи можна декількома методами – методом рідинної хроматографії-тандемної мас-спектрометрії, методом газової хроматографії-мас-спектрометрії та методом газової хроматографії з тандемним мас-спектрометричним детектором. Ці методи не є взаємозамінними, хоча багато сполук можна проаналізувати будь-яким з обраних методів. Для того щоб робити повний перелік необхідних аналізів, необхідно використовувати і рідинну і газову хромато-мас-спектрометрію.

Компанія Waters пропонує готові рішення для аналізу пестицидів, які включають в себе обладнання для проведення аналізу та бібліотеки сполук, які містять не тільки дані про пестициди, але й готові скринінгові методи для аналізу

Метод рідинної хроматографії- тандемної мас-спектрометрії

Компанія Waters є світовим лідером з рідинної мас-спектрометрії. В лінійці мас-спектрометричних детекторів присутні різні рішення, серед яких як і більш бюджетні, але менш чутливі прилади так і прилади, вироблені з урахуванням новітніх досліджень з неперевершеною чутливістю та можливостями.

Такі запатентовані технології як ZSpray™ та StepWave™ надають користувачам можливість краще працювати з важкими та складними матрицями зразків, отримуючи надійні результати. Технології RADAR™ та PICs™ дозволяють отримувати набагато більше інформації про ваш зразок

Метод газової хроматографії- тандемної мас-спектрометрії

Новинка у сімействі тандемних мас-спектрометричних детекторів Xevo – TQ-GC – тандемний квадрупольний газовий масс-спектрометр. Створений для надійної роботи у рутинних лабораторіях, він забезпечує вам стабільні результати кожен день.

Однакові програмні можливості з рідинними системами, широка бібліотека баз даних Quanpedia, робота з традиційними бібліотеками, такими як NIST робить його найкращим вибором для щоденної роботи.

Комбінований метод

У компанії Waters є унікальна пропозиція, для лабораторій, що не мають таку кількість зразків, щоб дозволити собі купити два тандемні мас-спектрометри, але мають потребу проводити аналіз усіх можливих пестицидів.

Завдяки передовим технологіям, компанії Waters вдалося об’єднати рідинну та газову мас-спектрометрію в одному приладі. Унікальний інтерфейс іонізації APGC дозволяє під’єднати до рідинного мас-спектрометричного детектора газовий хроматограф. Тепер ви можете використовувати найкращу чутливість та селективність рідинного мас-спектрометричного детектору для аналізу на газовому хроматографі. Крім того, ви отримуєте полегшення та спрощення обслуговування приладу та легке перемикання між рідинною та газовою системою вводу для мас-спектрометру.
Отримайте аналіз повного переліку пестицидів на одному приладі!

Методичне рішення на базі Xevo G2-XS QTof з програмним забезпеченням Unifi для поглибленого скринінгу пестицидів

Багатокомпонентний скринінг з високою пропускною здатністю
Ідеально підходить для аналітичних задач з визначення безпеки продуктів харчування та аналізу якості води. Застосування методичного рішення для скринінгу пестицидів з Unifi дає вченим можливість працювати з більшою кількістю продуктів харчування та екологічними зразками для визначення більшої кількості залишкових кількостей контамінантів з чутливістю, що перевищує регуляторні ліміти.
Методичне рішення від компанії Waters означає що ваша лабораторія отримує не тільки інструмент, а й повністю розроблений та протестований метод, який компанія Waters продемонструє у вашій лабораторії.
Це означає, що ви будете збирати корисні дані відразу після встановлення приладу, незалежно від вашого рівня досвіду LCMS. Рішення включає реагенти, стандарти, колонки, систему ВЕРХ/МС, програмне забезпечення та, найважливіше, метод ВЕРХ/МС, обробку даних, відповідну перевірену бібліотеку та інструменти для створення звітів.
Методичне рішення для скринінгу пестицидів включає у себе:
ВЕРХ система ACQUITY UPLC® I-Class - найбільш чутливий інструмент ВЕРХ на ринку!
Прилад Xevo® G2-XS QTof – забезпечує можливість отримувати точні маси іонів попередників і, одночасно, фрагментів іонів з однієї інжекції. Це дозволяє одержувати більше інформації про компоненти зразку та зменшує вірогідність хибно-позитивних результатів
UNIFI Scientific Information System – програмне забезпечення, що поєднує в собі всі компоненти, необхідні для ефективного скринінгу залишкових кількостей пестицидів, включаючи сучасні методи збору, обробки та управління даними разом з широкою науковою бібліотекою пестицидів.

Аналітичні стандарти та реагенти – точно підібрані та готові до використання, що допоможуть персоналу вашої лабораторії отримувати оптимальну продуктивність з приладу. Зменшуйте час на підготовку, одночасно забезпечуючи якість та відтворюваність.

Рішення для аналізу широкого переліку залишкових кількостей пестицидів в харчовій продукції